Ring oss gärna angående öppettider för bästa service. Vi erbjuder även möjligheten att boka en personlig mötestid för att diskutera just ditt projekt, allt för att ge bästa service till dig som kund.

Larsens Huvudkontor & visningsbutik i Billdal
Vår visningslokal ligger belägen i kungsportens industriområde i Billdal, kungsporten 4 B. Kör väg 158 och sväng av vid Lindåsmotet. Därefter svänger du in i industriområdet bredvid macken, vår lokal ligger sedan paralellt med väg 158 i mitten av byggnaden.

GPS Koordinater: N57.561547, E11.962802

Klicka här för detaljerad karta och vägbeskrivning.

 

Kontakta gärna oss nedan för en direkt kontakt och bästa service. Vi kommer göra vårt bästa för att hjälpa dig. Utöver nedan har vi flera duktiga medarbetare och inhyrda byggare vid behov.

 

Christian Åberg, Verksamhetsansvarig Larsens, christian@larsens.se, 0701-445588

Montage och bygg, Allt från kaminer, specialspisar, skorstenar och moderna kakelugnar "Funderar ni på en modern kakelugn eller kassett till er öppna spis, byta kamin kontakta gärna mig"

Peter Larsen, peter@larsens.se, 0708-695119

Butik och lageransvarig. Försäljning av braskaminer och skorstenar "Är ni intresserade av en bra kamin och helhetslösning med det skall ni kontakta mig".

Johan Elmehed, johan@larsens.se, 0704-582141

Montage och bygg. Allt från kaminer till specialspisar till svets och smide samt även gasspisar. "Har ni en krånglig lösning eller vill ha en specialbänk i betong kontakta gärna mig!

Tomas Töpel, tomas@larsens.se, 0708-385930

Showroom samt reservdelar. Behöver ni ett snabbt pris på kamin eller söker en speciell reservdel till er befintliga kamin skall ni kontakta mig.

Axel Lövgren, axel@larsens.se,0707-782141

Murning, kakelugnar och bakugnar "Har du en gammal kakelugn eller vill bygga en bakugn eller andra frågor om äldre byggnadsvård, kontakta gärna mig"

Simon Andersson, simon@larsens.se, 0733-563363

Är vår expert på äldre ventilations och rökkanaler, arbetar gärna med arbeten som är lite "kluriga".

 

Övriga:
Marie Svensson, Oresjons.redovisning@telia.com

Frågor om fakturor och ekonomi